Rybí olej EQ PURE ARCTIC OIL (PAO) – charakteristika a prednosti

Výsledky krvných testov ukazujú, že všetci, ktorí užívali EQ Pure Arctic Oil v odporúčaných denných dávkach 0,15 ml/kg hmotnosti minimálne 120 dní, dosiahli významné zlepšenie rovnováhy pro-zápalových omega-6 a proti-zápalových omega-3 mastných kyselín (viď sekcia Testy – omega 3). V prípade patologických stavov môže byť potrebné upraviť dávkovanie. Ak máte pochybnosti s užívaním omega-3 v súvislosti s Vaším zdravotným stavom, poraďte sa s Vaším lekárom.
 • Prvý mesiac sa všeobecne odporúča užívať 2 x 0,15 ml/kg hmotnosti PAO na rýchlejšiu inkorporáciu omega-3 do membrán novovznikajúcich buniek (spotrebujú sa dve fľaše PAO). Od druhého mesiaca väčšinou stačí užívať 1 x 0,15 ml/kg hmotnosti na dosiahnutie významného zlepšenia rovnováhy pro-zápalových omega-6 a proti-zápalových omega-3 mastných kyselín. V objeme 0,15 ml PAO sa nachádza 21,3 mg EPA+DHA.

 • Pri osobe s hmotnosťou približne 70 kg predstavuje dennú dávku oleja 10 ml (=1PL, polievková lyžica), čo predstavuje cca 650 mg EPA  a 770 mg DHA (1420 EPA+DHA). Denné dávky vyššie ako 3 gramy EPA+DHA sa klasifikujú ako terapeutické a mali by sa užívať pod lekárskym dohľadom. V porovnaní s PAO  mávajú bežné omega-3 doplnky oveľa nižšie hodnoty EPA a DHA v dennej dávke zadefinovanej na doplnku alebo vôbec neuvádzajú koncentrácie EPA a DHA. Cena 1 gramu EPA+DHA v PAO je cca 0,90 € a v priemernej dennej dávke 10 ml 1,25 €. Je na zváženie každého jednotlivca, či cena EQ PAO je v pomere k zdravotným benefitom a finančným možnostiam prijateľná. Okrem efektívnych koncentrácií EPA a DHA odráža cena PAO aj iné vysoké parametre kvality (viď. ďalej).

 • EQ PAO je niečo ako „tekutá ryba“. Obsahuje spektrum ďalších prospešných tukov v prirodzenom pomere nachádzajúcich sa v rybách (napr. omega-3 DPA, DGLA, atď.). Omega-9 tuky z pridaného olivového oleja pôsobia v synergii s omega-3 tukmi pri podpore zdravia srdca a ciev. Výživovú hodnotu oleja obohacuje prítomnosť vitamínu E a vitamínu D3 (8,3 mcg, resp. 332 IU v 10 ml  predstavuje cca 166% dennej odporúčanej dávky vitamínu D).

 • Pochádza výlučne z ekologického výlovu voľne žijúcej tresky vo výživných a chladných arktických vodách nórskeho pobrežia. Nie je zmeskou dlho prepravovaných  olejov z rýb vylovených a spracovaných v rôznych kútoch sveta, ako to nezriedka býva pri rybích olejoch iných značiek. Má MSC (Marine Stewardship Council) certifikát trvalo udržateľného a odsledovateľného rybolovu. (modrá nálepka s rybkou.) 
 • Na každej fľaši je kód šarže (Batch no., napr.0020121), pomocou ktorého môžete zistiť kde boli ryby vylovené a v akej továrni bol spracovaný hrubý produkt.  Dodávateľom rybieho oleja pre Eqology je výlučne továreň Pharma Marines v Alesunde, s ktorou Eqology spolupracuje a vyvíja svoje finálne produkty. V poslednom čase sa šíria nepravdivé informácie istej nemenovanej spoločnosti o fabrike, v ktorej sa vyrába EQ rybí olej. Pozrite si film o procese výroby EQ PAO. 

 • Je vyrobený v súlade s GMP normami (Good manufacturing practice). Spĺňa prísne kritériá uplatňované pri výrobe a kontrole liečiv, ktoré zaručujú bezpečnosť pre užívanie doplnkov a liekov. Pre športovcov je dôležité potvrdenie, že neobsahuje žiadne dopingové látky a je v zozname „Cologne List“ . Testy potvrdzujú, že neobsahuje ťažké kovy ani iné zdraviu škodlivé látky.

 • Jednou z najväčších predností EQ rybieho oleja sú nízke hodnoty oxidácie, tzv. totox. Je výsledkom rýchleho a šetrného spôsobu spracovania rýb na olej do 6 hodín od výlovu.  Totox sa podľa šarže pohybuje medzi hodnotami 4-6. Pri väčšine omega-3 doplnkov, ktoré sú na trhu (aj v lekárňach) nie sú hodnoty totox zverejnené. Rôzne iniciatívy kontroly kvality omega-3 doplnkov upozorňujú na problém zoxidovanosti omega-3 suplementov (GOED, Globálna Organizácia pre EPA a DHA). Do lekární je povolené dodávať rybí olej s totox hodnotami do 26. Iba nórsky pôvod rybieho oleja nie je zárukou nízkeho totoxu.

 • Pri plnení čerstvého rybieho oleja do fliaš sa k nemu pridáva organický extra panenský olivový olej vyrobený na Kréte (Terra Kreta), ktorého polyfenoly chránia olej bohatý na polynenasýtené omega 3 pred oxidáciou. Pozrite si video o výrobe olivového oleja pre produkty  Eqology
 • Obsahuje omega-3 v prirodzenej ľahko vstrebateľnej forme triglyceridov, ktorá sa vstrebáva a metabolizuje efektívnejšie ako etylesterová forma často prítomná v kapsulových omega-3 produktoch. Prítomnosť celého spektra mastných kyselín v EQ PAO ďalej zlepšuje vstrebávanie EPA a DHA a transport v krvi. Pozitívne senzorické vlastnosti tekutej formy PAO sú ďalším indikátorom čerstvosti, ktorá u kapsulových foriem nie je tak bezprostredne overiteľná.
 • Opakovane získava prestížne medzinárodné ocenenia za vynikajúcu chuť (Superior Taste Award, International Taste Institute, Brusel). Nepríjemná chuť bežných rybích olejov (a grganie po nich) býva primárnym dôvodom prečo ľudia nevydržia užívať rybí olej kontinuálne a nemôžu tak dosiahnúť želané zdravotné benefity.
 • EQ PAO sa dá užívať na lyžici alebo pridaný do jedla, či nápojov. Verzia s jemnou citrónovou príchuťou je napr. vhodná na šalát alebo do dressingov. Pomarančová verzia je vhodná do niektorých ovocných štiav.  Verzia s príchuťou lesného ovocia  (EQ Pure Actic Oil for Kids) perfektne zapadne do jogurtov alebo štiav z bobulového ovocia. Pozrite si s deťmi film
 • Je na 100% prírodný. Neobsahuje arteficiálne syntetické látky. Zdrojom ovocných príchutí sú enzymatické extrakty z ovocia. Príchute sú jemné a neslúžia zastretiu nepríjemnej chute oleja ako to nezriedka býva pri iných značkách. Zmes prítomných antioxidantov sa skladá z extraktu bohatého na tokoferoly a bylinkového extraktu z rozmarínu. Vitamín D3 sa získava z prírodného lanolínu využitím mechanizmov, ktoré prirodzene vedú k tvorbe vitamínu D v koži.Je bohatý na omega-3, ktoré majú množstvo zdravotných benefitov. V súlade s povolenými tvrdeniami v EÚ majú omega-3 účinky na:
  • SRDCE – (aspoň) 250 mg EPA a DHA podporuje správnu činnosť srdca, 2-5 g DHA a EPA zlepšuje lipidový profil (triglyceridy) a udržiava normálny tlak krvi
  • MOZOG – (aspoň) 250 mg DHA pomáha udržiavať správnu funkciu mozgu
  • ZRAK – (aspoň) 250 mg DHA u dospelých a 100 mg u dojčiat zlepšuje zrak
  • IMUNITU A SVALY – posilňujú ich správne fungovanie a reakcie
  • DETI A TEHOTNÉ ŽENY – (aspoň) 450 mg DHA a 250 mg EPA prispieva k správnemu vývoju mozgu a nervovej sústavy u plodu a dojčiat.

Objavte  poklad vo fľaši EQ PAO a príbeh EQ rybieho oleja vyrobeného v harmónii s prírodou.

Doprajte si jeden z najdôležitejších suplementov súčasnej doby vo výnimočnej kvalite a chuti!